تمدید مهلت ثبت نام در مسابقه «تحلیل داده‌های نسل جدید توالی‌یابی (NGS)»

تمدید مهلت ثبت نام در مسابقه «تحلیل داده‌های نسل جدید توالی‌یابی (NGS)»

مهلت ثبت‌نام در مسابقه تحلیل داده‌های نسل جدید توالی‌یابی(NGS) تا 7 تیر ماه تمدید شد.

بنابر اعلام دبیرخانه، به‌منظور فراهم نمودن فرصت بیشتر جهت شرکت در فراخوان، مهلت ثبت‌نام در مسابقه «تحلیل داده‌های نسل جدید توالی‌یابی(NGS)» تا تاریخ 7 تیر ماه سال جاری تمدید گردید. از این رو شرکت‌ها، پژوهشگران، اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های دارای پتانسیل و سایر علاقمندان تا این تاریخ فرصت دارند با مراجعه به پایگاه اینترنتی مسابقه اقدام به ثبت نام نمایند.

در دنياي امروز، توانايي جمع‌آوري، تحليل و استفاده از کلان‌داده‌ها  از اهميت زيادي برخوردار است. يکي از انواع کلان‌داده‌ها، داده‌هاي ژنوميکي  است که عمدتاً با تکيه بر فناوري توالي‌يابي نسل جديد (NGS)‌ توليد مي‌شوند. با پيشرفت‌ مداوم روش‌هاي توالي‌يابي، هم‌اکنون حجم وسيعي از اين داده‌ها با سرعت زياد توليد مي‌شود و اغلب پژوهشگران معتقدند تحليل و استفاده از اين داده‌ها تاثيرات چشمگيري بر زندگي بشر خواهد داشت.

 

این مسابقه که از طرف «مرکز راهبردی فناوری‌های همگرا» با همکاری «ستاد توسعه زیست‌فناوری» و در سه مرحله برگزار می‌شود، از  اردیبهشت ماه فرآیند ثبت‏نام آن‌ آغاز شده‌است. در مرحله اول یک حساب کاربری در سرور مجازی به شرکت‌کنندگان اختصاص می‌یابد و از آن‌ها خواسته می‌شود به مجموعه‌ای از سوالات پاسخ داده و کنترل کیفی و هم‌ردیفی ساده‌ای روی مجموعه‌ای از داده‌های خام انجام ‌دهند. کلیه افراد یا تیم‌هایی که بتوانند حداقل امتیاز مورد نظر هیئت داوران در این مرحله را کسب کنند، به مرحله بعد راه خواهند یافت. در مرحله دوم شرکت‌کنندگان 2 هفته فرصت دارند تا فعالیت‌های محاسباتی را روی داده‌های سرور مجازی خود انجام دهند. مرحله سوم شامل یک مسابقه و مصاحبه حضوری به منظور ارزیابی فعالیت‌های فنی و تخصصی تیم‌ها توسط هیئت داوران است. همچنین در این مرحله، کارگاه‌های آموزشی مدل کسب‌وکار به منظور تقویت شرکت‌کنندگان برای راه اندازی کسب‌وکار برگزار می‌شود.

در پایان به تیم‌های اول تا سوم جایزه نقدی 5،7 و 3 میلیون تومانی اهدا خواهد شد. تیم‌های چهارم تا دهم نیز برای مدت یک سال سرور مجازی در اختیار خواهند داشت. شرکت در اين مسابقه براي کليه علاقه‌مندان آزاد و رايگان است. علاقه‌­مندان می­توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جزئیات مسابقه (نحوه ثبت نام، جوایز و غیره) به پایگاه اینترنتی آی‌چلنج مراجعه نمایند.

ارسال یک دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.